אודות אהרון פיינר עדן

אהרון פיינר עדן | 1927-2009

בשנת 1947 עלה אהרון לארץ מארה"ב והיה בין החלוצים ביישוב הארץ ופיתוחה. אהרון האמין שבארץ מעוטת משאבים טבעיים חובה לפתח תעשייה יוצרת ערך ומוטת ייצוא. כאיש של חזון ועשייה הקים ב-1956 את חברת "סוכית" תחת הסיסמה "חומרי העתיד היום בסוכית". הוא החל לעבוד עם חומרי גלם פלסטיים הנדסיים, ליווה מפעלי תעשייה בישראל וקידם שימוש מתוחכם בחומרי פלסטיק במוצרי צריכה, ציוד רפואי, ועוד. אהרון פיתח מוצרים ופתרונות, כמו לוחות פוליקרבונט דו-שכבתיים "Qualex", שזכו להצלחה גדולה ברחבי העולם ומשמשים את תעשיות החקלאות והבניה.

יחד עם צבי ימיני ובנו גדעון פיינר, הקים ב-1987 את צאג תעשיות בע"מ, אשר הפכה למותג מוביל בעולם בתחום הפיתוח, הייצור והשיווק של מוצרים לאכסון כלי עבודה לשוק ה"עשה זאת בעצמך" ולשוק בעלי המקצוע. החברה נמכרה לחברת סטנלי העולמית. ב-1994 הקימו השלושה את חברת פולימר לוג'יסטיקס המפתחת ומייצרת מגוון פתרונות אריזה– ארגזים, מכלים ומשטחים ידידותיים לסביבה – המשמשים את תעשיית המזון ורשתות השיווק בארץ ובעולם.

ראיית העולם של אהרון שמה דגש על חשיבה יצירתית, חדשנות, שיתופי פעולה ואמונה שאתגור המצב הקיים מוביל לפריצות דרך. ראיית עולם זו הדריכה אותו בתחום העסקי, במעורבותו בפעילות למען קידום השלום וכן בפעילותו למען קידומה של יהדות פלורליסטית במדינת ישראל.

אודות התרומה:

בשנת 2014, חברה משפחת פיינר עדן לספריית החומרים ולמוזיאון העיצוב חולון להנצחת פועלו של אבי המשפחה, אהרון פיינר עדן ז"ל. המשפחה העלתה תרומה למוזיאון העיצוב חולון וספריית החומרים שמטרתה פיתוח והעמקת הקשרים בין אנשי התעשייה לבין מעצבים ויזמים, הרחבת אוסף החומרים הפיסי והמקוון והמשך ביסוס מעמדה של הספרייה כסמכות מקצועית בתחום החומרים.